Definicja wachlarz. Co oznacza 1. przedmiot z tkaniny, piór, papieru, rozkładany półkoliście.
wachlarz co to jest

Czy przydatne?

Definicja wachlarz

Co to jest WACHLARZ: 1. przedmiot z tkaniny, piór, papieru, rozkładany półkoliście, ozdobny, służący do chłodzenia się: wachlarz papierowy, z kości słoniowej; 2. duży zakres, duża skala czegoś; 3. symbol władzy w formie pęku dużych piór osadzonych na długim trzonku, używany w krajach starożytnych; 4. plisowany pas materiału, wstawiany do spódnicy, rozszerzający się ku dołowi; 5. łow. ogon cietrzewia, głuszca; 6. daw. przyrząd do oczyszczania ziarna z plew przez podmuch.

Co znaczy Waleriana:
Porównanie fr. valériane kozłek> bot. Valeriana, roślina z rodziny kozłkowatych, występująca na półkuli północnej i w Ameryce Płd. jako bylina, krzew lub liana; w Polsce pospolita jest waleriana lekarska, o wachlarz co znaczy.
Krzyżówka Wulgata:
Dlaczego ż) <łac. Vulgata, od vulgatus rozpowszechniony> łac. tłumaczenie Biblii, dokonane w IV w. przez św. Hieronima, uznane przez Kościół katolicki za tekst oficjalny i liturgiczny wachlarz krzyżówka.
Co to jest Wiwisekcja:
Jak lepiej vivisection, z łac. vivi sectio cięcie żywego> operacja na żywych zwierzętach, przeprowadzona w celach doświadczalnych: dokonać wiwisekcji na czym, przeprowadzić wiwisekcję czego, na czym; pot wachlarz co to jest.
Słownik Wachlować:
Kiedy 1. chłodzić kogoś, coś, poruszając czymś, np. wachlarzem; 2. machać, trzepotać wachlarz słownik.
Czym jest Walhalla:
Od czego zależy ż) miejsce, w którym bóg Odyn przyjmował dusze poległych w walce bohaterów wachlarz czym jest.
  • Dodano:
  • Autor:

Czym jest wachlarz znaczenie w Słownik wyrazów W .